Bieszczady 2019

W dniach 22 - 24 maja 2019r. uczniowie klas Va , Vb, IVa, IVb przebywali na wycieczce w Bieszczadach.

Pogoda była bardzo kapryśna. Pomimo to dzieci poznały nowe, piękne miejsca, zetknęły się z kulturą bieszczadzkich bojków, podróżowały statkiem pasażerskim, kolejką leśną, odpoczywały na basenie i przy ognisku…  Program prezentował się następująco:

• 22 maja – Wielka Pętla Bieszczadzka, rezerwat żubrów w Mucznem, bieszczadzkie cerkwie, Muzeum Przyrodnicze w Mucznem, rejs statkiem pasażerskim po Zalewie Solińskim;
  • 23 maja – Bieszczadzka Kolejka Leśna (podróż na trasie Majdan – Balnica – Majdan), Cisna, trasa widokowa Sina Wiry, Park Wodny Aqarius w Lesku, ognisko;
  • 24 maja – Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie, zapora wodna            w Solinie, spacer po koronie, zwiedzanie wnętrza elektrowni wodnej.

Wycieczkę zorganizowała Marta Jass; opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele: Marta Jass, Joanna Pawłowska, Zbigniew Staniec.