Sprawozdanie z przebiegu konkursu ,,Zbiórka i segregacja surowców wtórnych’’

Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła w Samsonowie wzięli udział w zbiórce surowców wtórnych w ramach przeprowadzonego przez Urząd Gminy w Zagnańsku konkursu pt.  ,,Zbiórka i segregacja surowców wtórnych”.

W konkursie wzięło udział 74 uczniów. Zbiórka odbyła się w dniach 23- 24 października. Na parkingu przy szkole  został ustawiony kontener, gdzie uczniowie z pomocą rodziców umieszczali dowiezioną makulaturę. Łączna ilość zebranej makulatury to 5180 kg.

Największą ilość makulatury w poszczególnych grupach wiekowych zebrali:
1. Klasy 0 - II: Bartłomiej Żak ( klasa I) - 500 kilogramów
2. Klasy III - V: Zuzanna Staniec (klasa III ) - 405 kilogramów
3. Klasy IV - VIII: Weronika Kaczmarczyk (klasa VI) - 546 kilogramów.

Dodatkowo, uczniowie Szkoły Podstawowej, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  ,,Sprzątanie świata 2019”. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało ,,Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy”.
            20 września, cała społeczność uczniowska wraz ze swoimi nauczycielami, wyszła w teren, gdzie posprzątano okolice Ruin Huty im. Józefa , centrum Samsonowa, pobocza dróg w Komornikach, Ciągłych, Janaszowie oraz teren wokół szkoły.

Koordynator akcji

Marta Polak