Święto Szkoły w Samsonowie

W środę, 16 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Samsonowie złożyli hołd swojemu Patronowi, wspominając jego nauki oraz przesłanie, które pozostawił w testamencie.

O godz. 8.30 poczet sztandarowy wraz z uczniami oraz nauczycielami wymaszerował spod budynku szkoły w kierunku kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Piechotnych,  gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta celebrowana przez ks. kan. Zbigniewa Krzyszkowskiego.

W dalszej kolejności Dzień Patrona kontynuowany był w budynku szkoły. Dyrektor Dorota Chmielewska przywitała zaproszonych gości, po czym rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, podczas której przy dźwiękach werbli wniesiony został sztandar szkoły. Zebrani odśpiewali hymn państwowy, a delegacja uczniów złożyła wiązankę  kwiatów oraz zapalone znicze przed pomnikiem Świętego Jana Pawła II. W tym tez czasie nastąpiło poświęcenie Dziedzińca Wewnętrznego szkoły,  powstałego z inicjatywy rodziców.

Następnie  rozpoczęła się cześć  artystyczna uroczystości: montaż słowno -muzyczny pt. „Bądź chrześcijaninem naprawdę”.  W tym momencie zebrani mogli usłyszeć pieśni szkolnego chóru oraz oryginalne słowa Papieża,  pochodzące z jego apostolskich podróży,  a także obejrzeć układ choreograficzny „Walka dobra ze złem”.  Całość  przeplatana była  fragmentami  z powieści „Quo vadis” H. Sienkiewicza  deklamowanymi  przez uczniów szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Statuetek Świętego Jana Pawła II  w trzech kategoriach.  W tym roku otrzymali je: Wiktoria Marcisz i Ida Niebudek za wysoką  kulturę osobistą, Maciej Prędki za rozwijanie zainteresowań sportowych oraz 25 Drużyna Harcerska im. Zenka Borowskiego z Samsonowa  za pomoc potrzebującym.

Po krótkim przemówieniu wójta Wojciecha Ślefarskiego, który podziękował za przygotowanie uroczystości, dyrektor Dorota Chmielewska zaprosiła gości na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Justyna Szczepanik