Podziemne atrakcje Bochni i niezwykłe zabytki Krakowa.

W dniach 10-11 czerwca 2013 r. odbyła się wycieczka do Krakowa i Bochni .

Udali się na nią uczniowie SP i 1 kl. G . O godzinie 6:45 , pod szkołę podjechał autokar. Wszyscy byli radośni, ponieważ wreszcie mogli odpocząć od zajęć szkolnych.

Po wyruszeniu spod szkoły jechaliśmy ponad dwie godziny. Wreszcie dotarliśmy na miejsce, czyli do Krakowa. Wraz z przewodnikiem rozpoczęliśmy zwiedzanie od Katedry na Wawelu. Mogliśmy tam zobaczyć Dzwon Zygmunta oraz Groby Królewskie. Przed zwiedzaniem dostaliśmy specjalne słuchawki, przez które słyszeliśmy słowa pani przewodniczki. Gdy doszliśmy do wielkiego dzwonu, każdy mógł pomyśleć życzenie, które miało spełnić się po dotknięciu serca. Później udaliśmy się do grobów królewskich. Mogliśmy zobaczyć grób byłej pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy zginęli podczas katastrofy smoleńskiej.

Kolejnym  punktem wycieczki było Stare Miasto i Sukiennice. Przewodnik opowiadał nam o zabytkach, które znajdowały się na trasie przemarszu. Tego dnia pogoda dawała się nam we znaki. Prawie pod koniec dotarliśmy do Bramy Floriańskiej. Później udaliśmy się do Collegium Maius – pierwszej siedziby UJ. Gdy zobaczyliśmy już wszystkie atrakcje, nastał upragniony czas wolny. Każdy mógł sobie kupić jakieś jedzenie czy pamiątki.

Po dłuższym odpoczynku udaliśmy się do Bochni, gdzie mieliśmy nocować. Podróż była krótka. Gdy dotarliśmy do kopalni soli, każdy musiał zjechać windą w dół na głębokość 213 m. Podczas jazdy wszyscy byli przerażeni i jednocześnie podekscytowani. Pod ziemią odetchnęliśmy. W kopalni czekał na nas obiad. Potem nastąpił czas na rozpakowanie się oraz zwiedzanie. Podczas przemierzania podziemnych korytarzy o historii kopalni opowiadała nam pani górnik i ,, interaktywni królowie ‘’. Gdy wracaliśmy, mogliśmy zjechać w dół bardzo, bardzo długą zjeżdżalnią. Niektórzy uczestnicy wycieczki nie podjęli się tego wyzwania, lecz ci, którzy zjechali, mieli dużo frajdy. Gdy zbliżał się wieczór, rozpoczęła się dyskoteka. Wszyscy byli szczęśliwi. Po zakończeniu imprezy nastała cisza nocna.

Rano, następnego dnia obudzili nas górnicy. Zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy zwiedzać Bochnię. W Muzeum im. St. Fischera mogliśmy zobaczyć chiński teatrzyk cieni. Później udaliśmy się do Bazyliki św. Mikołaja.

Niestety, wycieczka powoli dobiegała końca. Nastał czas powrotu. Na szczęście pan kierowca zatrzymał się jeszcze w Galerii Kazimierz. Był to czas na zakupy. Do szkoły wróciliśmy o godzinie 18:00.

Zdaniem wszystkich uczestników wycieczka była udana! W przyszłości na pewno zorganizujemy podobną. Dziękujemy za tę super atrakcję.

Nel Jass